Lidé v rovnováze

20. setkání 26. 4. 2023, 19:00 - 21:00 hodin

Zuzana Wiener

Zuzana Wiener

Žena mnoha profesí, která se nebojí života a žije jej stále naplno. Se svým manželem měla možnost pracovat v České republice, Německu, ale i v USA, kam legálně emigrovali v roce 1965. Jeden rok vyučovala v internátní škole v Lenoxu ve státě Massachusetts. Živila se manuálně, umělecky i intelektuálně. Byla překladatelkou i tlumočnicí, učitelkou i vychovatelkou. Dělala vše, co bylo třeba, ale vždy s grácií a šarmem, po boku svého manžela Jana Wienera, navigátora 311. perutě RAF, protinacistického odbojáře, univerzitního profesora a politického vězně.

Tragická válečná léta vykreslila jeho vzácný charakter, osobnost silného intelektu, odvahy, moudrosti, laskavosti, zájmu, skromnosti a pokory… Ničeho a nikoho se nebál, připraven vždy bojovat za práva těch, kteří neměli sílu. Často používal přísloví „K vítězství zla stačí, aby slušní lidé byli pasivní”…

A TO VŠE SE DLOUHÝM ŽIVOTEM V JEHO BLÍZKOSTI DO NÍ OTISKLO A JE NESMÍRNĚ VDĚČNÁ ZA TENTO OSUDOVY SCÉNÁŘ.

Paní Zuzana promlouvala na téma: JAK MÍT ČAS NA ŽIVOT – Umět žít.

O čem to bylo? O životě! O tom, jak zvládala různé doby i životní role, co jí dávalo sílu a nadhled, co jí bralo energii a jak s tím bojovala. Promluví o svém manželovi a společné cestě životem, co se od něj naučila, jak jí to v životě pomohlo. Společně se zamyslíme nad tématem rovnováhy – fyzické, mentální, vztahové i spirituální a jak ji udržovat. O osobnostech, které potkala a čím ji obohatily. Prostor bude i pro otázky a širší diskusi.

 

Zaujal vás projekt Lidé v rovnováze?

Sdílejte!