Lidé v rovnováze

27. setkání - 24. 1. 2024, 19:00 - 21:00 hodin

V otevřené diskusi na téma HLEDÁNÍ ROVNOVÁHY A SMYSLUPLNOSTI V PRÁCI A ŽIVOTĚ vystoupily dvě výjimečné osobnosti Jan Mašek a Anna Hogenová.

Ing. Jan Mašek

Ing. Jan Mašek - zakladatel sítě Red Button https://www.redbutton.cz/, uskupení lidí, kteří sdílejí své know-how, aby v České republice bylo lépe.

Jan Mašek si vybral inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra. Tam se naučil propojovat různé funkční modely, vytvářet mosty mezi 3M a jinými firmami nebo institucemi a společně hledat win-win řešení. Baví ho nahlížet a učit se z různých oborů, pomáhat lidem využívat své dary na maximum a spolutvořit s lidmi, kteří jsou hodnotově na stejné vlně. Nebojí se říci „nevím“.

 

Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc.

Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. - česká filozofka, fenomenoložka a profesorka.

Anna Hogenová přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde zároveň vede Oddělení filozofie a etiky. Je rovněž vedoucí Katedry filozofie na Husitské teologické fakultě UK. Je autorkou tří knih, z nichž nejpopulárnější má název Žít z vlastního pramene. Je pravidelným hostem na konferencích a dvakrát již vystoupila i v našem projektu Lidé v rovnováze. Její pozitivní přístup pomáhá lidem zvládat obtížné situace. Svou inspiraci čerpá ze základů fenomenologie Martina Heideggera a antického Řecka, ale zejména ze života v přítomnosti a přírody.

 

Zaujal vás projekt Lidé v rovnováze?

Sdílejte!